ChiaoGoo

Druty firmy ChiaoGoo zawojowały kilka lat temu rynek dziewiarski. Znajdziemy tu druty bambusowe i druty metalowe - zarówno połączone na stałe z żyłką i druty z żyłką wymienną. Na każdym drucie jest laserowy nadruk informujący o jego grubości - doceniam to bardzo, bo zazwyczaj nie posiadam "pod ręką" miarki grubości, jest więc to dla mnie idealne rozwiązanie.

 

Druty wymienne ChiaoGoo TWIST Lace wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzwewnej. Ich połączenie  z żyłką jest mocne i perfekcyjne - nawet najcieńsza włóczka nie będzie się haczyć, a ja jestem na to bardzo wyczulona. Czerwona żyłka jest pozbawiona efektu pamięci, co oznacza, że po wyjęciu z opakowania, sama się rozprostuje i nie ulega skręcaniu. Tajemnica zawarta jest w sposobie produkcji, polegającym na splocie żyłki z wielu cienkich drucików, a całość pokrywa nylon.Włóczka po takiej żyłce się nie ślizga i nie haczy, lecz delikatnie przesuwa.  

 

Druty ze stałą żyłką ChiaoGoo Red Lace wykonane są z takich samych materiałów jak druty wymienne.

 

Metal w tych drutach jest lekko satynowy i w związku z tym subtelnie mniej śliski niż inne druty metalowe. Dla mnie jest to idealny opór i  śliskość do większości włóczek - merynosy, alpaki, mieszanki z jedwabiem, moherki.

 

Dla osób, które z różnych powodów nie lubią metalu alternatywą będą druty bambusowe- ciepłe i gładkie w dotyku i jednocześnie gładkie i trwałe.